Naprawa słuchawek Wrocław

Naprawiamy słuchawki każdej konstrukcji oraz rodzaju transmisji dzwięku. Oczywiście największe pole manewru do naprawy dają klasyczne słuchawki przewodowe w przypadku których naprawa przebiega nad wyraz sprawnie i przyjemnie. Naprawa zazwyczaj obejmuję wymianę wtyku mały jack, skrócenie i ponowne zlutowanie splittera łączacego lewy i prawy kanał, całkowitą wymianę kabla(rekabling), wymianę uszkodzonej wkładki głośnikowej, wymianę elastycznej tzw. odgiętki przy muszli głośnikowej zmniejszającej ruchomość  kabla w  okolicach lutowania kabla przy  wkładce głośnikowej. Skutecznośc tego typu napraw jest praktycznie stuprocentowa. 


Ze względu na koszt dobrych jakościowo wtyczek mały jack  Seenheisera, Amphenola, Neutrika na poziomie  9-20 zł i elastycznych odgiętek przy muszli 8-18 zł,   minimalny koszt naprawy to 35-45 zł/para słuchawek
Zatem skuteczna i długofalowa naprawa  słuchawek  ma sens tylko w przypadku trochę  droższych konstrukcji. Tanie konstrukcje zbudowane w oparciu o usterkowe i fatalnie brzmiące wkłądki głośnikowe i nieprzemyslane  prowadzenie wewnętrzne kabl skazane są na utylizację.   

Naprawa słuchawek  radykalnie ulega komplikacji  w przypadku słuchawek bezprzewodowych Bluetooth. Ze względu na wysoka usterkowość modułów bluetooth  i skomplikowane prowadzenie cienkich jak włos kabli przy sterownikach głośności i parowaniu z Bluetoothem  nasze szanse na skuteczną naprawę serwisową są znacznie mniejsze
Życie serwisantom utrudniają także   sami producenci. Praktycznie wszystkie słuchawki tego typu nie są projektowane pod kątem łatwego dostępu do wkładek głośnikowych, sterowników , modułów bluetooth. Wielokrotnie udaje nam się to obejść i w miarę bezinwazyjnie dostać do środka…. ale często producenci nie udostępniają cześci zamiennych i naprawa nie jest możliwa lub nieopłacalna.
Niemniej jednak  walczymy z tą oporną materią i słuchawki bluetooth  wielokrotnie  także o dziwo udaje nam się naprawić. Pomimo faktu, iż  ich żywot miał się zakończyć zaraz po zakończeniu okresu gwarancyjnego 🙂 
Zakres usług :

-wymiana jacków zwykłych i z dodatkowym polem mikrofonowym
– wymiana gąbek/padów
– wymiana i wkładek głośnikowych
–  Pełen rekabling lub rekabling najbardziej mechanicznie przepracowanej  sekcji czyli od wkładek do splittera.
– W przypadku słuchawek o wybitnych walorach sonicznych ,ale zastosowanym słabym jakościowo i sztywnym kablu  oferujemy możliwość wymiany na elastyczny kabel w plecionce nylonowej o większej żywotności i bardzo często także mniejszym tłumieniu sygnału.
– W przypadku droższych słuchawek  naprawiamy także połamane pałąki, wyrwane przeguby regulacyjne i ruchome elementy służące do włożenia  słuchawek do etui.
– Naprawa nie działających lub zniekształcajacych mikrofonów.

 

Zapraszamy do naszego serwisu na Dworcową 28 we Wrocławiu.

Wycena kosztów naprawy jest zazwyczaj darmowa

Naprawa Słuchawek Wrocław

Serwis Słuchawek Wroclaw