Serwis i naprawa głośników Wrocław 

 

Zajmujemy się  kompleksową naprawą i serwisem  głośników  każdego typu. 

Przyjmujemy do serwisu zarówno aktywne jak i pasywne zespoły głośnikowe, monstrualne systemy głośnikowe  jak i przenośne Jble Flip, Extreme itp.  Prowadzimy pełną akcję  serwisową począwszy od  relatywnie mało skomplikowanej wymiany elementów układu drgającego ( membrany, zawieszenia górne lub dolne + centrowanie), aż po przewijanie cewek głośnikowych jedno i kilkuwarstwowych , czyszczenie szczelin magnetycznych oraz klejenie magnesów.  Jeżeli do serwisowanego głośnika dostępne są oryginalne części lub o identycznych parametrach to w 100% przywracamy jego walory brzmieniowe. W przypadku niektórych szczególnie starszych  głośników do których    brakuje już części zamiennych staramy się dopasować  zamiennik jak najbardziej zbliżony do parametrów fabrycznych. Krytyczne bywa  szczególnie dopasowanie zawieszeń/resorów  górnych o zbliżonej podatności mechanicznej do oryginalnych, bez radykalnej zmiany parametrów Thielle/Smalla głośnika. 

Pasjonujemy się techniką głośnikową   Hifi i HiEnd

Głęboko wierzymy w potencjał akustyczny tkwiący w kolumnach  produkowanych w czasach w których decydujący głos miał konstruktor kolumn , a nie destrukcyjny  sonicznie  tandem księgowy-marketingowiec. Przez nasze ręce przewinęło  się naprawdę sporo kolumn nowych i produkowanych od lat 70  i mamy wiedzę ,które z nich nadają się do modyfikacji  poprawiających ich brzmienie, a które z nich najrozsądniej sprzedać , lub poćwiartować i spalić w kominku. 

Zważywszy olbrzymią ilość marnych, złe zaprojektowanych lub przekombinowanych stylistycznie  kolumn miłośnikom naprawdę dobrego brzmienia polecamy szukać produktów mniejszych manufaktur  rzetelnie podchodzących do etapu projektowania, pomiarów oraz budowy konstrukcji głośnikowych.  Druga możliwość to wybór leciwych kolumn  sprzed kilku dekad i przywrócenie ich pełnej sprawności technicznej lub czasami  modyfikacji dodatkowo po prawiących ich możliwości brzmienie.
 

W dziedzinie serwisu i naprawy głośników przeprowadzamy modyfikacje  w kilku obszarach : 

– Modyfikacje samej obudowy poprzez dodanie wręg usztywniających  i mat butylowych zmieniających częstotliwość rezonansową  kolumny. 
 
–  Zmiana lub uzupełnienie  zastosowanego w obudowie wytłumienia, jego rozmieszczenie oraz korzystanie z dobrodziejstw najnowszych materiałów wytłumiających z materiałów  syntetycznych lub wełny owczej w zależności od wyniku pomiarów. 
 
– Producenci zazwyczaj cięcia budżetowe robią w obrębie samej zwrotnicy. Tutaj sporą poprawę daje wymiana zastosowanych podzespołów na lepszej klasy. Nawet w relatywnie drogich konstrukcjach często widuje się tanie cewki rdzeniowe, kondensatory bipolarne  i  najtańsze rezystory, które mocno tłumią sygnał. 
 
– Wymiana okablowania wewnętrznego. Bardzo  często w środku kolumny można spotkać przewody z domieszkami aluminium, a nie miedzi Ofc. Ich destrukcyjny wpływ na brzmienie nie pozostawia wątpliwości. 
 
– Zmiana niektórych głośników na wyższej klasy i nowy projekt zwrotnicy + ewentualnie zmiana strojenia obudowy  i finalne pomiary systemem  Clio. 
Najdroższa i najbardziej skomplikowana i pracochłonna operacja ,ale baaardzo rzadko kiedy mające uzasadnienie ekonomiczne i  często przekraczająca  granice zdrowego rozsądku. 
 
Zapraszamy serdecznie do naszego serwisu  na Dworcową 28 we Wrocławiu 
 
Dobry Serwis Głośników Wrocław