Serwis i naprawa gramofonów Wrocław 

Od ponad dwóch dekad serwisem i naprawą gramofonów w naszej firmie zajmuje się 67 letni Zbigniew Tomasiewicz. Z  wykształcenia  mgr  inż. elektryk, a z zamiłowania wielki  pasjonat mechaniki precyzyjnej, elektroniki i rzetelnej  inżynierii elektroakustycznej  prowadzącej do wyśrubowania  możliwości domowego Hifi.  Zagorzały przeciwnik wszelkiej  maści Vodoo Audio,wszechobecnej marketingowej  audio-papki, plastikowych plint gramofonowych i  klientów przynoszących do serwisu gramofony bez Antyskatingu do “drobiazgowej”  kalibracji  🙂  W rzadkich chwilach wolnego czasu kiedy nie zajmuje się serwisem ani naprawą kolejnego polskiego gramofonu  Adam, Daniel, Bernard oddaje się odsłuchom jazzu na 40 letnich kolumnach  Bowers Wilkins 801 series 80 i zastanawia się co zrobić ,żeby zagrały jeszcze lepiej.  
 

Jaki jest nasz zakres serwisu i naprawy gramofonów we Wrocławiu?

Serwisujemy  od podstaw wszechobecne na naszym rynku rodzime konstrukcje i pewexowskie  hity czyli  Technics Sl-Bd2, q300 i pochodne. Aczkolwiek największą frajdę i odskocznię  od serwisowego mainstreamu  dają nam dopieszczone konstrukcje bazujące   na ranieniach Sme, Schrodera, Dyanavectora. Samo obcowanie  z tymi sprzętami sprawia wielką frajdę nie wspominając już o zgłębianiu szczegółów konstrukcyjnych. 
 
Modyfikujemy także gramofony, które  mają jakiekolwiek  predyspozycje do tuningu poprzez wymianę wewnętrznego okablowania, upgrade ramienia, optymalizację toru sygnałowego, wymianę silnika i finalnie również  stronę wizualną(polerowania pokryw, zmiana plinty, zmiana nóżek) 
Staramy się również  trzymać na stanie sprawdzone brzmieniowo wkładki Audio Techniki, Ortofona, Denona i Goldringa i oferujemy ich  pełną  kalibrację zgodnie z zasadami sztuki.  Wielokrotnie taki pełnoletni winylowy zawodnik prezentuje się znacznie lepiej od obecnie produkowanych gramofonów i   ma również bardziej precyzyjną mechanikę i możliwości drobiazgowej kalibracji. 
 

Nasz sklep to nie tylko serwis i naprawa gramofonów ale także miejsce gdzie mogą Państwo nabyć nie byle jaki sprzęt!

Zazwyczaj mamy na stanie także kilka gamonów na sprzedaż na które udzielamy rocznej gwarancji. Gustujemy w nieśmiertelnych Thorensach z  seri Td , Direct Drivach Denona Dp37 i  Technicach Sl1210 i je przywracamy do pełnej sprawności  technicznej.  Przez nasze ręce przewija się bardzo wiele używanych i nowych klocków audio, więc chętnie  dzielimy się też wiedzą jak dopasować profil poszczególnych wkładek gramofonowych do pozostałych elementów toru audio  i co zrobić, żeby wycisnąć jak najwięcej ze swojego  systemu. 
Każdy kto zadał sobie trud poeksperymentowania z brzmieniem  wkładek  ma świadomość  ich wpływu na brzmienie całości. To jest własnie piękno winylowe świata
 
Zapraszamy serdecznie!!!
Serwis Gramofonów Wrocław 
Naprawa Gramofonów Wrocław